Wyszukiwarka
Darmowa dostawa!

Poczta Polska - Kurier 48
Dla zamówień od 200 zł.

Meno- klima -preparat na menopauzę i klimakterium, bogaty w fitoestrogeny.

2019-02-06 10:12

Naturalnym następstwem w życiu dojrzałej kobiety jest wkroczenie w okres menopauzalny czyli czas, w którym miesiączki stają się nieregularne aż do ich całkowitego zaniku. Słowo "menopauza" oznacza ostatnią miesiączkę. Organizm kobiety przygotowuje się już kilka lat wcześniej do menopauzy. Gwałtowne uderzenia gorąca, bezsenność, bóle głowy, skoki ciśnienia, rozstrój emocjonalny, a nawet ujawnienie się chorób psychicznych to częste objawy występujące w tym okresie. Powodem takiego stanu rzeczy jest obniżający się po ziom estrogenów. Trudno jednoznacznie powiedzieć, kiedy zaczyna się okres menopauzalny- jest to osobniczo zmienne i statystycznie są to lata między 40 - 50. 

Najczęstszym sposobem na zmniejszenie opisywanych dolegliwości jest HTZ czyli Hormonalna Terapia Zastępcza, zalecana przez lekarzy, polegająca zwykle na przyjmowaniu estrogenów w połączeniu z progesteronem. Stosowanie HTZ ma również szereg przeciwskazań, które czasem wykluczają możliwość jej wyłączenia. Dzieje się tak, gdy ryzyko jej stosowania przewyższa ewentualne, pozytywne rezultaty dla kobiety. Oprócz klasycznego postępowania łagodzącego objawy przekwitania istnieją inne, alternatywne metody. Podstawową z nich jest spożywanie pokarmów bogatych w fitoestrogeny ( głównie w izoflawony).

Meno-klima to ziołowy preparat bogaty w fitoestrogeny, a zwłaszcza w izoflawony z koniczyny czerwonej ( mieszanina ekstraktu i sproszkowanego kwiatu) oraz polifenole z zielonej herbaty. Liść melisy ma działanie odprężające i uspokające. To wszystko pomaga łagodzić objawy związane z klimakterium ( przekwitaniem) oraz menopauzą.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook